Gdynia - dodaj do ulubionych!

 

Gdynia to miasto młode i pełne charakteru, którego nadali jej mieszkańcy pochodzący ze wszystkich stron Polski. Tutaj każdy jest u siebie.

 

O Gdyni mówi się „miasto z morza i marzeń”, ponieważ powstała na fali radości narodu polskiego z odzyskania niepodległości. Na piasku bałtyckiej plaży, w rekordowym tempie, od podstaw wybudowano nowoczesny port i miasto, które dziś liczy ćwierć miliona mieszkańców. Trudno znaleźć wśród nich takiego, który nie byłby dumny z faktu, że jest właśnie z Gdyni.

 

 

Gdynianie cenią swoje miasto za to, że łatwo w nim o ciekawą pracę, dobrą szkołę, czy wygodne mieszkanie. Za sprawną komunikację, bezpieczeństwo i dostępność usług, a także za morze, plaże, wzgórza i lasy pod samymi oknami oraz za najwięcej słonecznych dni w roku. Według socjologów to właśnie gdynianie, wśród mieszkańców wszystkich miast w Polsce, są najbardziej zadowoleni z miejsca swojego zamieszkania.

 

 

Gdynia to miasto muzyki, filmu i teatru; pełne klubów, kawiarni oraz restauracji. Ale Gdynia to również miasto sportu. Szeroko pojęta aktywność funkcjonuje tu zarówno w nowoczesnych arenach, jak i w przestrzeni miejskiej. Sportowa Gdynia to tysiące aktywnych i uśmiechniętych mieszkańców. Co roku korzystają oni z szerokiej palety projektów, dzięki którym każdy – bez względu na wiek, czy umiejętności – może czerpać radość ze sportu.  To działa!